ליאת שטורמן

סיפור ילדים

העבודה מציגה חמישה קטעי אנימציה המצוירת בטכניקת רוטוסקופ ועוקבת פריים אחר פריים אחרי סרטונים ישנים מהארכיון המשפחתי שלי. לצידן נשמעת הקלטה של אבי ז"ל, מקריא סיפור ילדים ומשלב את הסיפור עם זיכרונות הילדות שלו וההתמודדות עם מחלת הסרטן.

תחילה הפרויקט עסק בהתמודדות עם הסרטן האגרסיבי שתקף את אבי. לאחר עשרה חודשים של מאבק, בתאריך 22.4.2021 אבי נפטר והעבודה הפכה לפרויקט זיכרון. כל קטע אנימציה מורכב מעשרות ואף מאות ציורים המצוירים באופן כתמי ומטושטש המדמה זיכרון, שמגיח מן הריק ונעלם. במהלך היצירה שהיא רפטטיבית וסיזיפית באופייה אני נכנסת עמוק אל תוך הזיכרונות, מתבוננת בהם ומפרקת אותם כחלק מאופני ההתמודדות שבתהליך האבל.  

את אבי הקלטתי עבור הפרויקט בזמן שחלה. הוא מקריא את הסיפור "עמק החיות המוזרות" מאת טובה ינסון. אימו הקריאה לו את הספר בילדותו וכך נהג לעשות גם איתי בילדותי. בחרתי קטעים נבחרים ויצרתי נרטיב חדש, שמתחבר למסע שעברנו עם המחלה ועם המוות הקרב. את הטקסט החדש שיצרתי אבי מקריא ומוסיף הערות, מתרגש, מתעצבן, נזכר ומבטא פחדים ומחשבות. 

העבודה עוסקת בשאלות של זיכרון ושל ילדות, של תחילת החיים אל מול סוף החיים והמוות. כמו כן ישנו עיסוק גם בקשר שבין אב לבתו והטרנספורמציה שעובר הקשר מפיזי לרוחני, בעקבות המפגש עם המוות.

מנחה: מלי דה קלו

וידאו סיפור ילדים וידאו זיכרון1 וידאו זיכרון2 וידאו זיכרון3 וידאו זיכרון4
  • הצבה בחלל - מסכים קטנים
  • הצבה בחלל
  • וידאו - דמויות